Farby w sprayu: zalety i zastosowanie

W trakcie użytkowania pojazdu na lakierze pojawiają się wady. Zarysowania, otarcia i ślady po kamieniach nie tylko wpływają na ogólny wygląd pojazdu, ale mogą również powodować korozję. Nie trzeba się spieszyć do warsztatu, aby naprawić te usterki. Można się ich pozbyć samodzielnie. Pomocny będzie lakier samochodowy w sprayu. Jakie są zalety produktu? Jak wykorzystać go do ukrycia wad estetycznych? Spróbujmy się tego dowiedzieć.

Farba w sprayu: cechy i zalety

Farba w sprayu jest odpowiednia do szybkich i niedrogich napraw. Z jej pomocą można łatwo pozbyć się drobnych defektów powłoki malarskiej. Farby można używać do ukrywania rys lub odprysków, do tworzenia aerografu, do nadawania indywidualnego charakteru samochodowi. A także do tworzenia gładkich linii, przejść między kolorami i odpowiedniego nasycenia.

Zalety farby w sprayu to:

  • Łatwość użytkowania;
  • Równomierne nakładanie warstw;
  • Szybkie schnięcie i szeroka gama kolorów;
  • Oszczędne zużycie energii;
  • Nie pozostawia smug, nie rozmazuje się.

Farba w sprayu jest dostępna z dodatkowymi efektami (matowa, świecąca, chromowana i metaliczna). Ten rodzaj lakieru można stosować do malowania niewielkich powierzchni karoserii. Ważną zaletą produktu jest jego cena. Jest to tańsza metoda niż inne metody lakierowania karoserii.

Technologia stosowania i zalecenia dotyczące stosowania

Malowanie farbą w sprayu obejmuje kilka etapów. Pierwszym krokiem jest przygotowanie powierzchni do dalszej obróbki. Na tym etapie zaleca się usunięcie pozostałości starej powłoki, oczyszczenie i odtłuszczenie powierzchni. Podczas pracy nad pojedynczym obszarem lepiej jest zakleić go taśmą papierową. W kolejnym etapie powierzchnia jest szpachlowana i polerowana. Głównym celem jest uzyskanie idealnie gładkiej warstwy.

Przed użyciem farby w sprayu należy dobrze wstrząsnąć pojemnikiem. Preparat należy rozpylać na powierzchnię z odległości 30 cm. Aby uzyskać głęboki, nasycony kolor, można nałożyć do 6 warstw. Leczenie kończy się nałożeniem lakieru.

Na co zwrócić uwagę podczas użytkowania farby w sprayu?

Należy pamiętać, że nie zaleca się malowania karoserii w gorące dni. Spryskanie produktu spowoduje jego wyschnięcie i przywarcie, a nie równomierne rozprowadzenie. Optymalna temperatura dla tej procedury wynosi 20 stopni Celsjusza. Ma to również wpływ na szybkość wysychania produktu. Im jest ona niższa, tym dłuższy jest czas potrzebny do nałożenia kolejnej warstwy.

Nie należy malować nadwozia ani poszczególnych obszarów nadwozia pod wpływem wiatru. Malowanie najlepiej przeprowadzać w biurze lub garażu przy zamkniętych drzwiach, aby zapobiec osadzaniu się kurzu na malowanej powierzchni.

Jeśli używasz farby w kolorze nadwozia, postaraj się wykonać płynne przejścia. Unikać jednoczesnego leczenia poszczególnych obszarów. Co najważniejsze, starannie dobieraj kolory.

Jak naprawić uszkodzony lakier samochodowy czytaj tutaj.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij