Jak ułatwić sobie pracę w kuchni – poznaj nasze sprawdzone rozwiązania!

Gotowanie, pieczenie, smażenie, ale też sprzątanie nie należy do najprzyjemniejszych prac – przynajmniej dla większości z nas. Ale jednak trzeba je wykonywać, no chyba, że stać nas na kucharza, sprzątacza i najlepiej jeszcze lokaja. Ale koniec marzeń i przejdźmy do rzeczywistości, bo zmywanie czeka (sic!). W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam nasze sprawdzone sposoby i rozwiązania dzięki, którym ułatwicie sobie pracę w kuchni.

Życie trzeba sobie ułatwiać, a nie utrudniać

W myśl zasady, że życie trzeba sobie ułatwiać, a nie utrudniać przedstawimy Wam naszego pierwszego life hacka. Smażona zapiekanka z piekarnika czy też kurczak pieczony bądź pieczeń są smaczne, ale mają też jedną dużą wadę – otóż konieczne jest późniejsze wyczyszczenie blachy, gdyż mięso czy też ziemniaki się do niej przyklejają. Aż czasem chce się zrezygnować z takiego jedzenia tylko po to, aby nie musieć potem sprzątać. W tv można zobaczyć reklamy, że wystarczy tylko użyć kapsułek i już nie ma konieczności namaczania Tak! Na pewno. Cóż, sprawdzaliśmy i nic z tego nie wyszło no może poza faktem zapaćkania zmywarki i naczyń tłuszczem. Ale można tego łatwo i szybko uniknąć, bo wystarczy tylko wyłożyć blachę mocnym papierem do pieczenia i już po problemie. Po tym gdy danie jest gotowe, przekładamy je na talerz, a papier ląduje w koszu na śmieci, z kolei blacha w zmywarce i voila – gotowe!

By ciasto nie przywierało do blaszki

Któż z nas nie lubi smaku domowego ciasta? Ale kto lubi potem denerwować się podczas czyszczenia blachy czy też wkurzać się, gdy ciasto przywarło do niej, a potem już pokruszyło się i nic z niego nie ma? Oczywiście to pytania retoryczne, bo odpowiedzi na nie są znane. Jednak i tego można uniknąć przede wszystkim należy stosować papier do pieczenia. Można też zrezygnować z klasycznych blach i postawić na te silikonowe, które są wytrzymałe, ale też wygodne w codziennym użytkowaniu.

Gdy gotować się nie chce…

Są osoby, które deklarują, że lubią gotować, ale są też takie, które gotują, bo muszą, choć rzeczywiście nie lubią. Ale i ten problem można rozwiązać i to w sumie bez wysiłku, co wcale nie oznacza, że trzeba jeść jedzenie śmieciowe czy też zamówić catering dietetyczny. Jednym z rozwiązań jest zakupienie obecnie bardzo modnego i wielofunkcyjnego robota, do którego tylko wystarczy włożyć składniki i już gotuje za nas, a nawet oblicza ilość potrzebnych artykułów. Do tego można pobrać intuicyjną apkę. Alternatywą dla niego i to zdecydowanie tańszą jest zakup parowara. Dzięki niemu przygotujcie bez wysiłku smaczne jedzenie i to bez konieczności ciągłego podlewania, czy stosowaniu tłuszczu. Jest jeszcze inna możliwość, czyli gotowanie raz w tygodniu, następnie mrożenie jedzenia, a potem codzienne wyciąganie sobie porcji obiadowej. Oczywiście ta ostatnia opcja jest najbardziej pracochłonna.

Sprzątanie – „nie chcem, a muszem”

W przypadku sprzątania bardzo trafne jest zdanie ” nie chcem, ale muszem”. Cóż, sprzątać trzeba, ale jednocześnie prawda jest taka, że nie każdy lubi. Oczywiście bycie pedantem, czyli totalna odwrotność, także nie jest wskazane. Life hacków dotyczących sprzątania teoretycznie jest dużo, ale jak się im przyjrzeć, to jednak niezbyt dobrze się sprawdzają, bo wiadomo, że przecież bałagan sam nie zniknie, a upychanie go pod łóżkiem na dłuższą metę się nie sprawdza. Pozostaje wiec sprzątanie, ale lepiej je sobie ułatwić. Na pewno przydatny jest robot sprzątający, a jeżeli jeszcze myje, to oczywiście jeszcze lepiej. Do tego zamiast myć okna wykorzystując tylko siłę rąk, lepiej postawić na myjkę do okien. Do tego mop parowy czy myjka ciśnieniowa także sprawdzą się przy wykonywaniu wielu prac. Jeżeli jesteście dopiero na etapie wybierania płytek do mieszkania, to nie polecamy Wam gresu szkliwionego, bo wszystkie plamy na nim widać. Zdecydowanie lepiej jest postawić na panele winylowe, które świetnie mogą imitować gres czy nawet naturalne drewno, a przy tym utrzymanie ich w czystości jest naprawdę łatwe. Pewną alternatywą, nawet dobrą alternatywą jest podłoga z żywicy epoksydowej, ale cena tutaj jest dosyć wysoka.

Cóż, pewne prace nas nie ominą. Ale jednak warto robić wszystko by te prace sobie ułatwiać.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij