Jesteście w związku i zamierzacie zrobić sobie takie same tatuaże… Czy to dobry pomysł? Poznajcie „za” i „przeciw”

Kiedy w związku robi się poważnie, ale jeszcze nie na tyle, by składać sobie jakieś deklaracje albo w sytuacji, gdy nie jesteście zwolennikami legalizacji i „papierków”, możecie zdecydować się na inne podkreślenie łączącej was miłości i zdecydować się na takie same tatuaże. Jednak czy aby na pewno jest to dobry pomysł. Poznajcie wszystkie „za” i „przeciw”.

Za: tatuaże zamiast klasycznych obrączek

Wiele osób nie jest zwolennikami legalizacji związków i wolą żyć w tych partnerskich, bo jak mówią: „papierek nie jest im do niczego potrzebny”. Oczywiście kiedy w związku mają pojawić się dzieci, okazuje się, że nie jest to do końca prawda. Niemniej jednak wracając do tematu związku w kontekście tatuaży, to niezależnie od tego czy jesteście za wolnym związkiem, czy jego legalizacją, to przypieczętowaniem łączącego Was uczucia mogą być obrączki, ale nie takie klasyczne, a wytatuowane. Nie każdy lubi nosić obrączkę, nie każdy może też ją nosić choćby w swojej pracy, ze względu na ryzyko jej zgubienia, a tatuaż jest sposobem, by zawsze mieć ją na sobie, a jednocześnie taka obrączka zupełnie nie ciąży i nie przeszkadza. Do tego może świetnie się prezentować, wszak można wytatuować klasyczną bądź też zdobioną. Nawet jeśli się rozstaniecie, to taki tatuaż jest niewielki i jego usunięcie nie będzie problemem, a może wcale nie będziecie chcieli tego robić, wszak nie można wymazać części swojego życia tak po prostu i wspomnienia mimo wszystko, te dobre i te złe i tak pozostają w naszych głowach. Nawet w przypadku tak małych tatuaży musicie pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Doskonale sprawdzą się kosmetyki do tatuażu, których należy używać od momentu jego wykonania aż do wygojenia, a także później, by ochronić tatuaż przed niekorzystnym działaniem promieniowania UV.

Przeciw: wątpliwa pamiątka w przypadku bolesnego rozstania

Niezależnie jaki motyw wybierzecie, by wykonać sparowane tatuaże to jednak będzie to wątpliwa pamiątka, gdy się rozstaniecie w wyniku zdrady czy z innego poważnego i bolesnego powodu. Wtedy taki tatuaż jedynie o tym przypomina i nie pozostaje nic innego, jak udać się do kliniki medycyny estetycznej, by go usunąć. A usunięcie tatuażu może boleć i to bardzo, może nie tak bardzo jak samo rozstanie, ale jednak znacząco. Dlatego jeśli nie jesteście pewni łączącego Was uczucie, bądź jedno z Was ma wątpliwości, czy też wynikły już sytuacje, które pokazują Wam, że jeśli nic się nie zmieni, to dojdzie do rozstania, to nie powinniście decydować się na tatuaż. Można dać komuś kolejną szansę, ale godzenie się poprzez wykonanie takiego samego tatuażu nie jest dobrym pomysłem.

Za: tatuaże mogą się dopełniać podobnie jak Wy w Waszym związku

Warto podkreślić, że „dziary” nie muszą być identyczne, a właściwie mogą stanowić dwie połówki jednej rzeczy. Oczywiście najbardziej popularny jest w tym przypadku znak nieskończoności, choć w tym przypadku każdy z Was będzie miał go wytatuowany, bo połówka byłaby trudna do rozszyfrowania. Możecie też wytatuować sobie sentencję, gdzie jedno z Was będzie miało wytatuowane część cytatu, a drugie drugą część. Oczywiście ważne by każda z nich miała sens, a jednocześnie by razem się dopełniały. Może być to też swoisty symbol Waszego związku, gdzie każde z was wnosi do niego coś wyjątkowego. W przypadku skryptu nie można zapomnieć o odpowiedniej pielęgnacji tatuażu, aby pozostał wyrazisty i napis był zawsze możliwy do odczytania. Aby już po wykonaniu nie stał się niekształtną plamą, trzeba oczywiście wybrać odpowiednie studio tatuażu, gdzie pracują doświadczeni tatuażyści.

Przeciw: indywidualność jest ważna, bo przecież nie można cały czas robić tego samego

Przeciwnicy tatuaży dla par wskażą, że robienie sobie tych samych tatuaży nie jest w dobrym guście. Wskażą, że istotne jest podkreślenie swojej indywidualności i zaznaczenie jej w związku. Robienie wszystkiego razem szybko prowadzi do znudzenia i rutyny. Każdy powinien mieć swoje własne zainteresowania i jeśli Twoja druga połówka nie preferuje tatuaży, to nie powinna robić go specjalnie dla Ciebie, aby zrobić Ci przyjemność, bo to jednak jej ciało i jej wybór.

Za: pamiątka na zawsze i doświadczenie, które będziecie wspominać po latach

Na koniec kolejny z plusów. Jeśli zostaniecie razem, to taki tatuaż stanie się piękną pamiątką. Doświadczenie wspólnego tatuowania będziecie wspominać latami, wszak to coś pięknego, co rodzi się w bólach, podobnie jak niejedno uczucie, wszak zawsze trzeba się w związku dotrzeć, by docenić drugą osobę, dostrzec jej zalety, a jednocześnie zaakceptować pewne wady. Taki sam tatuaż może być choćby datą symbolizującą rocznicę poznania, ale pomysłów może być zdecydowanie więcej.

Tatuaże dla par to ciekawy pomysł, jednak musicie być pewni łączącego Was uczucia. Takich tatuaży nigdy nie można wykonywać pochopnie i decyzję trzeba dobrze przemyśleć.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij