Pierwszy lot samolotem? Czas odpowiednio się do niego przygotować!

Pierwszy lot samolotem dla wielu osób jest stresujący. Owszem są osoby, które podchodzą do niego na luzie, ale jednak nie ma się co oszukiwać, większość z nas zaczyna się stresować już przy kupowaniu biletu. Oczywiście do takiego lotu trzeba się odpowiednio przygotować i my podpowiemy Wam, jak to zrobić i o czym pamiętać. Doradzimy wam też, jak ograniczyć stres.

Bagaż podręczny – co warto wiedzieć?

Każdy podróżujący powinien wiedzieć, jaki jest dokładny rozmiar bagażu podręcznego. Zasadniczo każda linia lotnicza określa maksymalnie wymiaru, ale też ilość sztuk. Najczęściej jest to jedna bądź też dwie walizki kabinowe. Ale musicie jednak pamiętać, że owa druga sztuka może przyjąć rozmiary plecaka, torby na laptopa czy torebki. Ale z drugiej strony wybierając się na weekend bez problemu można wszystko co niezbędne do takiej walizki zmieścić. Oczywiście rozmiary bagażu podręcznego u każdego przewodnika mogą nieznaczenie się różnić. Jednak można przyjąć, że walizka kabinowa nie powinna przekraczać od 50 do 60 centymetrów wysokości, oraz od 40 do 45 centymetrów szerokości i od 20 do 25 centymetrów głębokości. Duże znaczenie ma także sama waga. I one nie powinna przekraczać 8 do 10 kilogramów. Do tego jeszcze do walizek kabinowych, które stanowią bagaż podręczny nie można spakować niektórych rzeczy. Zasadniczo chodzi tutaj o rzeczy, które mogą stanowić potencjalne niebezpieczeństwo. Wiadomo, że zakazane jest przewożenie noży, szpikulców do lodu czy gazu pieprzowego. Do tego też nie można przewozić zapałek, deskorolek czy nawet wędek. Nawet przewożenie golarek jest zabronione. Podobnie zresztą jak aerozoli czy farb pod postacią aerozoli. Wiele osób zastanawia się co z napojami. Otóż nie można ich zabrać jeżeli zostały zakupione przed kontrolą bezpieczeństwa i są w pojemnikach większych niż 100 ml.

Jaka mała walizka kabinowa będzie optymalna?

Wybierając małą walizkę kabinową, trzeba kierować się jej jakości. Otóż powinna być wykonana z trwałego i mocnego tworzywa. Może być to choćby tworzywo ABS, które jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym zarysowania. Taka walizka nawet pod długim czasie będzie prezentować się świetnie. Do tego zaletą materiału ABS jest to, iż jest on nieprzemakalny. Nie można też zapominać o dodatkowych funkcjach walizki, które na pewno się przydadzą. Jeżeli będziecie chcieli spakować dosyć sporo rzeczy, a przy tym nie będziecie zbyt delikatni, to koniecznie Wasza walizka powinna mieć mocny stelaż. Przyda się także wysuwana, teleskopowa rączka oraz kółeczka obracane wokół własnej osi. Pewnie ktoś powie, że skoro walizka jest mała to i kółka nie są potrzebne, ale to błąd. W końcu życie należy sobie ułatwiać, a nie utrudniać, a skoro nie trzeba nosić walizki to, po co to robić?

O czym jeszcze pamiętać pierwszy raz lecąc samolotem?

Nim przejdziemy do rad, jak ograniczyć stres, musicie też wiedzieć, że przez zakupem biletu, gdy już wybierzecie kierunek podróży, warto dowiedzieć się więcej o kraju i restrykcjach, jakie w nim obowiązują. W tym przypadku nie mamy tylko na myśli obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, ale także ogólne obostrzenia związane z religią czy kulturą. Bardzo surowe obostrzenia są w Arabii Saudyjskiej, ale też innych krajach wyznających islam. W tym przypadku nie możecie w bagażu mieć żadnych lekarstw, ani też małej ilości alkoholu. W każdym razie lepiej dowiedzieć się więcej przed wyjazdem niż potem żałować czy co gorsza mieć jakieś problemy.

Sposoby na stres

Lot samolotem może stresować, ale jednak nie oznacza to wcale, że możecie przed lotem wypić drinka. Jeżeli obsługa uzna, że jesteście pod wpływem, możecie nie zostać wpuszczeni do samolotu. Dlatego lepiej z alkoholu zrezygnować. Jeżeli się stresujecie, lepiej napić się herbaty ziołowej czy mięty. Ale jest jeszcze jeden dobry sposób. Dzień wcześniej warto bardzo się zmęczyć, żeby nie myśleć o locie tylko o śnie. Odwołajcie się jeszcze do swojego zdrowego rozsądku. W końcu latanie jest najbezpieczniejsze i obarczone najmniejszym ryzykiem wypadków. Zatem dlaczego akurat Was miałby spotkać wypadek?

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij