Tatuaże są fajne – a co powiecie na kolorowy z efektem ombre? Wszystko co musicie wiedzieć o takim stylu tatuowania?

Stylów tatuowania jest bardzo wiele. Jedni są zwolennikami ostrych i wyrazistych konturów, a inni wolą efekt rozmycia i przejść tonalnych. Jeśli jesteście zainteresowani tatuażami z efektem ombre, to powiemy Wam więcej na temat tego rodzaju tatuaży. Podpowiemy również, jak pielęgnować je tuż po wykonaniu i nieco później.

Czym jest tatuaż ombre?

Tatuaż z efektem ombre to nic innego jak akwarela, zwana także watercolor. Mamy tu do czynienia z przeplatającymi się kolorami i rozmytymi liniami zupełnie jak w przypadku ombre. Taki tatuaż jest pozbawiony konturów, czyli sztywnych czarnych ram, dlatego zdecydowanie wyróżnia się na tle innych. Oczywiście tatuaże watercolor nawiązują do malarstwa akwarelowego, w przypadku którego z kleksów i plam, tworzących subtelne przejścia tonalne powstawały złożone obrazy przedstawiające zarówno osoby, jak i krajobrazy. Wykonywanie takiego obrazu musiało być dla artysty fascynujące, kiedy po wielu godzinach mozolnej pracy wyłaniało się dzieło, które zaskakiwało odbiorców tym, że stosując taką technikę można stworzyć coś tak pięknego i wywołującego tak wiele różnych emocji. Tak jest także w przypadku tatuażu watercolor. Wykonuje się go tymi samymi narzędziami, co inne tatuaże, ale nie ma tu czarnego konturu, utrzymującego w ryzach dzieło tatuażysty. Używa on innych kolorów je stopniowo cieniując i tworząc różne odcienie. Połączenia są płynne i niezwykle eleganckie – tak może powstać tatuaż ombre.

Zalety i pułapki stylu ombre

Warto poznać zalety i pułapki tego stylu tatuowania. Przede wszystkim tatuażysta ma tutaj nieograniczoną możliwość ekspresji, a jednocześnie może bawić się kolorami. Jednocześnie musi bardzo kontrolować, by przejścia tonalne były łagodne i by tatuaż nie wyglądał niczym bezkształtna plama. Zatem wymaga to jego kunsztu i sporych umiejętności. Trzeba wiedzieć, że nie każdy tatuażysta podejmie się jego wykonania. Warto przed tatuowaniem poprosić tatuażystę o pokazanie przykładowych prac w tym stylu. Im będzie ich więcej, tym lepiej. Przekonasz się też czy jesteś w dobrych rękach. Jest jednak dobra wiadomość. Ponieważ tatuaż nie ma wyraźnych konturów, to w razie niepowodzenia dobry tatuażysta będzie miał łatwiej z przeróbką. Bo wykona obrys, a tatuaż wpisze umiejętnie w wytatuowane krawędzie. Prosto jest jednak tylko dla tych najbardziej wybitnych i wszystko zależy od wielkości tatuażu, zatem najlepiej wcześniej zweryfikować czy mamy do czynienia z dobrym studiem, by tatuaż z efektem ombre nie wymagał przeróbek. Poza rozlaniem tuszu w trakcie tatuowania jest także ryzyko, że może rozmyć się przez nieodpowiednią pielęgnację tatuażu, zatem trzeba o niej bezwzględnie pamiętać.

Jaki motyw wybrać na tatuaż z efektem ombre?

Skoro już wiesz z grubsza jak wygląda wykonywanie tatuażu watercolor, to warto zastanowić się nad jego motywem. Tutaj można zdecydować się na tatuaż biżuteryjny. Sprawdzi się on zwłaszcza dla osób, które wykonują tatuaż po raz pierwszy. Bransoletka ombre wokół nadgarstka sprawdzi się zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Można zdecydować się także na motyw ptaka, wilka czy też oka. Pomysłów może być naprawdę wiele, ważne by pasowały do stylistyki watercolor. Ciekawym wyborem może być np. motyw kwiatów lub drzew, ponieważ ombre da efekt wiejącego wiatru, co będzie się prezentować efektownie i symbolicznie.

Jak należy prawidłowo pielęgnować kolorowy tatuaż z rozmytymi konturami?

Decydując się na kolorowy tatuaż z rozmytymi konturami trzeba zaopatrzyć się w standardowy zestaw kosmetyków. Pielęgnowanie tatuażu zawsze rozpoczyna się od maści przyspieszającej gojenie, która nakładana jest każdorazowo po jego przemywaniu letnią wodą. Po nałożeniu maści warto nałożyć jeszcze opatrunek z folii paroprzepuszczalnej do tatuażu, który zapewni ochronę przed zanieczyszczeniami, a jednocześnie pozwoli wytatuowanej skórze oddychać. W pierwszych tygodniach nie należy korzystać z sauny, kąpieli słonecznych czy solarium. Należy również stronić od alkoholu, ponieważ jego nadużywanie przedłuży proces gojenia. Gdy tatuaż już się wygoi również należy go codziennie nawilżać. W ten sposób ograniczy się złuszczanie naskórka, które jest naturalne, ale jeśli jest nadmierne, to prowadzi do blaknięcia koloru tatuażu, podobnie jak promieniowanie UV. Jeśli chodzi o to ostatnie, to trzeba wybrać krem z faktorem 50+, oczywiście dedykowany do pielęgnacji tatuażu.

Nie trzeba wykonywać tatuażu z wyraźnymi konturami. Ombre jest modne i świetnie się prezentuje, warto więc zafundować sobie dziarę w takim stylu, pamiętając o właściwej higienie i pielęgnacji.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij