top 5 rad na temat odżywiania, których trzeba przestrzegać

Top 5 rad na temat odżywiania, których trzeba przestrzegać?

Każdy człowiek powinien zdrowo się odżywiać, co jednak wcale nie jest częste. Otóż z roku na rok roś nie liczba osób zmagających się z nadwagą, a już za zakrętem czai się otyłość, która może być chorobą śmiertelną. Dlatego też warto, a nawet trzeba prowadzić zdrowy styl życia. Duże znaczenie ma właśnie dieta. Dziś przedstawimy Wam top 5 rad na temat odżywiania, których każdy powinien przestrzegać.

Rada 1: jedz dużo warzyw

Kiedyś jedzenie dużej ilości mięsa świadczyło o dobrym czy raczej wysokim statusie społecznym. Jednak wyniki współczesnych badań jasno pokazują, że dieta oparta na mięsie nie jest dobrym wyborem. A wręcz przeciwnie. Otóż można całkowicie zrezygnować z jedzenia mięsa. I tutaj znowu odwołamy się do wyników badań, w których udowodniona i potwierdzona została teza, że wegetarianie dłużej żyją i rzadziej chorują na choroby przewlekłe. Zmniejsza się także ryzyko raka jelit czy żołądka. A więc do diety należy wprowadzić bardzo duże ilości warzyw. Można przygotowywać je na parze, ale też piec na grillu czy jeść surowe. Jedno jest pewne, a mianowicie, że ilość warzyw jakie należy zjeść podczas obiadu powinna zajmować objętościowo ponad 75% miejsca na talerzu. Czas na zmiany i wprowadzenie do menu dużej ilości warzyw. Swoją drogą na takiej diecie bez problemu można utrzymać prawidłową masę ciała.

Rada 2: jedz często, ale mniejsze ilości

Cóż, pracując dużo nie mamy czasu, ani też energii na przygotowywanie i regularne jadanie zdrowych posiłków. A to negatywnie wpływa na trawienie. Objadanie się może prowadzić do otyłości brzusznej. A więc i to trzeba zmienić. Jak to zrobić? Można przygotowywać posiłki z wyprzedzeniem. Pomyślcie tylko, że dodając do miksu sałat pomidorki koktajlowe, odrobinę oliwy z oliwek i zioła macie przynajmniej dwa posiłki. Możecie też ugotować na parze filet z indyka i dodać go do pełnoziarnistego pieczywa. Pozostaje jeszcze dodać na chleb ulubione warzywa i już smaczne i zdrowe kanapki są gotowe. Ale w myśl zasady, że życie trzeba sobie ułatwiać, a nie utrudniać można też postawić na dietę pudełkową.

zdrowe odżywianie

Rada 3: zrezygnuj z jedzenie śmieciowego i to na 100%

Czasami małe rzeczy mają naprawdę duże znaczenie i sprawiają, że efekty są niemal od razu widoczne. Tak będzie jeżeli ze swojej diety całkowicie wyeliminujecie jedzenie śmieciowe. Otóż fast foody są nie tylko bardzo kaloryczne, ale też ciężkostrawne. Przygotowywane są na bazie najniższej jakości składników, do których możemy zaliczyć MON, czyli mięso oddzielane mechaniczne, choć nazwa może być myląca, gdyż tak naprawdę są to resztki garmażeryjne. Musimy też wspomnieć, że wartości odżywczych w tym nie ma żadnych. Jedzenie śmieciowe także uzależnia. To zrozumiałe, że potem odczuwacie chęci na dania śmieciowe, ale pamiętajcie, aby trzymać się od nich z daleka, podobnie zresztą jak od napojów kolorowych, w których można znaleźć niemal całą tablicę Mendelejewa. Zresztą zawsze możecie postawić na dietę pudełkową, która jest świetnym wyborem.

Rada 4: pij dużo wody

Nawodnienie ma znaczenie i znowu z tym stwierdzeniem trudno się nie zgodzić. Dlatego też należy pić codziennie około 2 litry wody niegazowanej. Można zdecydować się na wodę filtrowaną kranową, choć w niektórych miastach w Polsce jakość wody kranowej przewyższa jakość wody mineralnej butelkowanej. Warto sprawdzić jak wygląda sytuacja u Was. Poza wodą należy też pić soki. Najlepiej świeżo wyciśnięte, ale można też postawić na tłoczone na zimno. Jednak należy unikać soków produkowanych z zagęszczonych soków.

Rada 5: koniec z alkoholem i papierosami

Czas wprowadzić do swojego życia tylko zdrowe zasady. A więc należy jadać zdrowo, ale też być aktywnym fizycznie. Całkowicie trzeba też zrezygnować z alkoholu oraz papierosów. O ile chyba już wszyscy wiedzą, że papierosy są szkodliwe, tak okazuje się, że sytuacja z alkoholem wygląda już inaczej. Pamiętajcie, że alkohol nawet w małych ilościach jest szkodliwy. Poza tym spowalnia metabolizm i zaburza pracę jelit. To dotyczy też wina i nawet z lampki wina do posiłku należy zrezygnować, no chyba, że jest bezalkoholowe.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij