Z czym pić Jagera

Jägermeister to niemiecki likier ziołowy stworzony, jak mówi producent z 56 ziół. Po rocznym macerowaniu ziół w dębowych beczkach otrzymany ekstrakt rozcieńczany jest wodą, alkoholem i karmelem. Otrzymany w ten sposób 35% trunek, rozlewany jest do butelek od 20 ml aż do 1,75 l.

Historia trunku i specyfika Jagera

Legenda głosi, że Jägermeister jest trunkiem wywodzącym się ze średniowiecza i był pijany przez łowczych pracujących dla dworu. Receptura została jednak opracowana w dopiero XX wieku. W roku 1934 Niemiec Carl Mast, syn wytwórcy spirytusu i handlarza win, jednocześnie zapalony myśliwy opracował recepturę tego likieru. Zestaw ziół i dodatków jest firmową tajemnicą. Inni producenci próbowali stworzyć podobny trunek, jednak Jager jest uznawany za niedościgły ideał. W przypadku tego likieru, oprócz zawartości olbrzymie znaczenie ma opakowanie i grafika, które towarzyszą tej marce. Wyróżniająca się prostokątna butelka z ciemnozielonego szkła, sprawiająca, że transport napoju jest bezpieczniejszy, a słońce nie dociera do zawartości. Znak firmowy to jeleń z krzyżem między rogami.

Poprzez swój ziołowy, gorzko-słodki smak na początku swojej światowej sławy, w niektórych krajach postrzegany był jako lekarstwo na niestrawność. Jak głosi anegdota, w czasie prohibicji w USA, był jedynym alkoholem dopuszczonym do sprzedaży. Amerykanie nie mogli sobie wyobrazić, że Jägermeistera można pić inaczej niż parę kropel w przypadku dolegliwości żołądkowych.

Do kogo jest kierowany Jager, a więc Jägermeister?

Światową sławę „Jagerowi” przyniosł Sidney Frank, który był w latach 80 był importerem Jägermeistera do Stanów Zjednoczonych. Na rynku niemieckim, trunek ten był skierowany do środowisk konserwatywnych, statecznych i dobrze zarabiających. Sidney Frank postanowił odwrócić strategię reklam europejskich i zwrócił się w stronę młodzieży, studentów. Wypromował Jägermeister jako doskonały alkohol imprezowy. W ślad za sukcesem w USA firma zaczęła powiększać swój asortyment sprzedaży. Powstały pierwsze napoje typu RTD (ready to drink), nowe odmiany Manifest, Hot Ginger, Cold Brew. Z biegiem czasu Jägermeister stał się popularny w środowisku muzyków i fanów metal i hard rocka. Strategia firmy jest na tyle odważna, że jako pierwsza połączyła świadomie pity alkohol ze światem sportu. Jako pierwsza firma produkująca alkohol umieściła swoje logo na koszulkach drużyny piłkarskiej. A teraz z czym najlepiej pić Jagera?

Z czym najlepiej pić Jagera?

Firma, wypuszczając na rynek napoje typu RTD Jägermeister RAW z guaraną czy Ginger Lime z imbirem i limonką dała do zrozumienia miłośnikom Jägermeistera, że świat smaków jest otwarty i nie ma żadnych reguł. Eksperymenty i nowe łączenie nieoczywistych smaków potrafią dać dużo dobrej zabawy. Niemniej jednak jest kilka ulubionych, które Jägermeister promuje.

  • ICE COLD SHOT (zamrożony kieliszek, zamrożony Jägermeister do -18° Celsjusza i to wszystko)
  • NAUGHTY GERMAN (35 ml Jägermeistera, 10 ml Crème de cassis, czyli likieru z czarnej porzeczki, 10 ml syropu gomme, 15 ml soku z cytryny, skórka cytrynowa, lód)
  • JÄGERMEISTER CUT (10 ml Jägermeistera, 10 ml Bourbona, skórka z cytryny)

Jägermeister łączy się z wieloma trunkami. Z mocnymi alkoholami jak whisky, rum, wódka. Z sokami owocowymi, napojami energetycznymi. Oczywiście z popularnymi napojami gazowanymi. Najczęściej do tego niemieckiego likieru barmani dodają sok z ananasa, limonkę, grenadynę. Aby podbić ziołowy smak i aromat zdarzają się koktajle z wykorzystaniem wermutu. Gama drinków jest bogata i na pewno warta sprawdzenia.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij